Program 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek - 2015

 PROGRAM 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek
3-6 grudnia, Centrum Kongresowe Hali Stulecia

czwartek_3.12

CZWARTEK, 3.12.2015

Codziennie w godzinach targów:

Retrogranie z RetroGralnią RetroGralnia to inicjatywa mająca przybliżyć wszystkim zainteresowanym tematykę historii informatyki, gier video i komputerów, w szczególności pierwszych dekad ich istnienia oraz zachowanie jak największej ilości sprzętu i innych eksponatów z tamtego okresu dla przyszłych pokoleń.
Zaprezentujemy interaktywną minii wystawę najpopularniejszych w Polsce w latach 80. komputerów i konsol, od których zaczęła się historia polskiej informatyzacji. Eksponaty będzie można obejrzeć, dotknąć, posłuchać ich historii – a co najważniejsze – poużywać, czyli zagrać w hity sprzed lat.
Ekspozycji interaktywnej towarzyszyć będzie wystawa starych książek i czasopism o komputerach. Zaprasza Fundacja Pro Fantastica i Retrogralnia.pl

Złóż z nami origami! Miniwarsztaty tworzenia zakładek do książek z figurek origami. Zajęcia prowadzą pracownicy Muzeum Manggha, stoisko Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

 

12.00-12.30 Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie dla szkół. Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

12.00-14.00 Mariola Jarocka – autorka książek dla dzieci i młodzieży podpisuje swoje najnowsze książki, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

12.00-18.00 Danuta Czerniejewska – architekt, zajmuje się także malarstwem i twórczością literacką, podpisuje swoją książkę „Bajeczki Biedroneczki dla dorosłych i dla dzieci”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

12.30 Finał akcji „Cały Wrocław czyta” – rozdanie nagród, gry i zabawy dla dzieci. Organizatorem akcji propagującej ideę czytania i kulturę książki jest Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, sala B.

12.30-14.00 Polska Południe-Północ w 30 dni” – spotkanie z autorami książki Piotrem Sokołowskim, Jolantą Piotrowską i Tomaszem Pławskim. Publikacja to opis pieszej wyprawy po Polsce – od południowego krańca (Opołonek w Bieszczadach) do północnego (Jastrzębia Góra). Zaprasza Wydawnictwo Rozpisani.pl, sala A.

13.00 Szalona Piana - warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

13.00-14.00 Konkurs dla dzieci, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

13.00-15.30 Spotkanie z Eweliną Rubinstein, autorką książki „Nina, prawdziwa historia”, stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

13.00-13.30 Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie dla szkół. Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

13.00-15.00 Agnieszka Tyszka podpisuje książki „Smażone tablety”, „Wyciskacz do łez”, „Nawijka na skajpie”, „Mejle na miotle”, „Czego uszy nie widzą”, „Kredens pod Grunwaldem”, „Róże w garażu”, „O czym pada śnieg”, „Deszczowa zagadka inspektora Nielubca”, stoisko wydawnictwa Akapit Press (nr 19)

14.00-15.00 Film Stare druki w nowych szatach
Książkę „od podszewki” znają konserwatorzy zabytków z wrocławskiego Ossolineum. Przechowywane w ossolińskiej bibliotece arcycenne zabytki, zwane starodrukami, dotrwały do naszych czasów w różnym stanie. Aby ratować te zniszczone, potrzeba fachowej wiedzy i rzadkich już dziś umiejętności. Film Stare druki w nowych szatach prezentuje pełną konserwację tomiku Dzieł Moliera z 1750 roku. Począwszy od demontażu książki, aż po ponowne jej uszycie i oprawienie. Zaprasza Ossolineum, sala A.

14.00-17.00 Atelier fotograficzne i wypożyczalnia baśniowych strojów, stoisko Fundacji Pro Fantastica Polcon 2016. 

14.00-18.00 Wiesława Teichert-Makuszewska – animatorka kultury i poetka będzie podpisywać swój tomik poetycki „Niepokoje”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

15.30-16.30 „Dziecięce płyty nagrobne na Śląsku od XVI do XVIII wieku”– prezentacja książki w formie wykładu, który poprowadzi autorka Małgorzata Stankiewicz. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, sala A.

15.30-16.30 „Wacław Szpakowski (1883-1973). Linie rytmiczne” – spotkanie z autorkami publikacji:  Elżbietą Łubowicz, Anną Szpakowską – Kujawską, projektantką Moniką Aleksandowicz i Łukaszem Kujawskim. Zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, sala B.

16.00-19.00 Spotkanie z Dominiką Czajką, autorką książki „Królowa kokonu”, stoisko Wydawnictwa Psychskok.

16.00-17.00 Profesor Irena Gaweł podpisuje książki: „Słowne igraszki” i „Fraszki i inne żarty”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

16.00-17.00 Paulina Grygielska podpisuje przewodnik „Praga”, stoisko Wydawnictwa Kartograficznego Eko-Graf.

16.00-17.00 Konkurs dla dzieci, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

16.30-17.30 „Piotr Błażejewski. W DRODZE - razem ze mną” - spotkanie z artystą Piotrem Błażejewskim, projektantką Moniką Aleksandrowicz i Andrzejem Więckowskim. Zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, sala B.

17.00 Szalona Piana – warsztaty otwarte„Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”,stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

17.00-18.00 Małgorzata Stankiewicz podpisuje książkę „Dziecięce płyty nagrobne na Śląsku od XVI do XVIII wieku”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

17.00-18.00 Rola kompetencji miękkich w edukacji dzieci - warsztaty w oparciu o publikację „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem”. Spotkanie dla rodziców i nauczycieli prowadzi Michał Zawadka z Wydawnictwa Mind&Dream, sala A.

 

IMPREZA TOWARZYSZĄCA:

12.00 Spotkanie z niemieckim pisarzem Utzem Rachowskim, autorem książki „Miss Zuki, czyli Ameryka jest blisko. Wiersze wokół pewnego psa”. Spotkanie poprowadzi tłumaczka książki Ewa Szymani i autorka posłowia Ewa Matkowska.
Biblioteka Instytutu Filologii Germańskiej, s. 208, plac Nankiera 15

 


 

piątek_4.12

PIĄTEK 4.12.2015

Codziennie w godzinach targów:

Retrogranie z RetroGralnią – RetroGralnia to inicjatywa mająca przybliżyć wszystkim zainteresowanym tematykę historii informatyki, gier video i komputerów, w szczególności pierwszych dekad ich istnienia oraz zachowanie jak największej ilości sprzętu i innych eksponatów z tamtego okresu dla przyszłych pokoleń.
Zaprezentujemy interaktywną minii wystawę najpopularniejszych w Polsce w latach 80. komputerów i konsol, od których zaczęła się historia polskiej informatyzacji. Eksponaty będzie można obejrzeć, dotknąć, posłuchać ich historii – a co najważniejsze – poużywać, czyli zagrać w hity sprzed lat.
Ekspozycji interaktywnej towarzyszyć będzie wystawa starych książek i czasopism o komputerach. Zaprasza Fundacja Pro Fantastica i Retrogralnia.pl

Złóż z nami origami! Miniwarsztaty tworzenia zakładek do książek z figurek origami. Zajęcia prowadzą pracownicy Muzeum Manggha, stoisko Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

 

10.00-11.00 Warsztaty wokół książki „Bajkoterapia” prowadzi Ewa Sularz, zaprasza Wydawnictwo Nasza Księgarnia, sala A. 

10.00-14.00 Atelier fotograficzne i wypożyczalnia baśniowych strojów, stoisko Fundacji Pro Fantastica Polcon 2016.

10.00-14.00 Wiesława Kucięba – poetka i bajkopisarka, autorka książek edukacyjnych dla dzieci będzie podpisywać książki: „Gdzie jesteś Mikołaju” oraz „Ja, krasnoludek oświadczam”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

10.30-12.00 „Mój pomysł na kanon lektur szkolnych”.
Uczestnicy warsztatów obejrzą nagrodzony Oscarem krótki film animowany pt. „Fantastyczne latające książki pana Morrisa Lessmore’a” (2011). Film będzie punktem wyjścia do dyskusji na temat tego, czym jest w dzisiejszym świecie książka i czytanie. Zastanowimy się też wspólnie, jak nowe media i technologie wpływają na nasze przyzwyczajenia czytelnicze oraz na rozumienie tekstów. Czy wciąż potrafimy czytać dla przyjemności? Czy umiemy skoncentrować się na dłuższym fragmencie tekstu? Czy książka jest naszym przyjacielem? Czy sami możemy stać się współtwórcami tekstów literackich? Najwięcej uwagi poświęcimy jednak rozmowie o kanonie lektur szkolnych. Jakie książki najbardziej lubią uczniowie, a jakie nauczyciele? Co warto zmienić w obecnym kanonie lektur szkolnych, a które pozycje powinny zdecydowanie w nim pozostać? Na koniec uczestnicy spotkania zostaną poproszeni o przeprowadzenie badania dotyczącego listy lektur w swojej szkole. Zaprasza pracownia Literatury oraz Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej, działającej przy Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, sala B.
Zapisy: Brak wolnych miejsc

10.30-11.00 Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie dla szkół. Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

10.30-11.30 Konkurs dla dzieci, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

11.00 Promocja książki historycznej Zuzanny Orlińskiej „Detektywi z klasztornego wzgórza” wydanej przez Wydawnictwo Literatura, a także rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu na opowiadanie detektywistyczne, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Zaprasza Wydawnictwo Literatura, sala C.

11.00 Szalona Piana - warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

11.00 Izabela Przepiórkiewicz podpisuje książkę „Zagadkowy Wrocław”. Stoisko Wrocławskiego Wydawnictwa EMKA.

11.00-13.00 PrezentacjaNajnowsze techniki uszlachetniania druku w odniesieniu do opraw i ilustracji książkowych”. Zapraszają Sekcja Poligrafów SIMP - Stowarzyszenie naukowo – techniczne,  FOLLAK - Uszlachetnianie Druków, realizacja prezentacji, ZINART Systemy Graficzne, sala A.

11.00-14.00 Spotkanie z Jolantą Marią Kaletą, autorką powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych: „Testament Templariusza”,„Złota Wrocławia”, „Lawina”i wielu innych, stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

11.00-14.00 Spotkanie z Michałem Krupą, autorem powieści sensacyjno-kryminalnych: „Łosoś norwesko – chiński”, „Łosoś a'la Africa”, „Maślana – czas pokoju”, stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

12.00-12.30 Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie dla szkół. Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

12.00-13.00 Melania Kapelusz podpisuje książkę „Zając zostaje!”, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

12.00-13.00 Zuzanna Orlińska podpisuje książkę historyczną dla dzieci „Detektywi z klasztornego wzgórza”, stoisko Wydawnictwa Literatura.

12.30-13.30 Światy Terry'ego Pratchetta - Terry Pratchett jako twórca niezapomnianych, fantastycznych rzeczywistości. Panel wzbogacony pokazem zdjęć autora oraz licznych pamiątek i gadżetów ze zbiorów jego polskiego tłumacza Piotra W. Cholewy. Spotkanie z udziałem dr Edyty Rudolf i Michała Wnuka. Zaprasza Fundacja Pro Fantastica Polcon 2016, sala B.

12.30-13.30 Chcę być kimś! Jak osiągnąć cele, kiedy wszyscy mają wywalone. Warsztaty, które prowadzi Michał Zawadka przeznaczone są dla dzieci w wieku 12-18 lat. Zaprasza Wydawnictwo Mind & Dream, C.

13.00 Szalona Piana - warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

13.30-14.30 Spotkanie z Klaudią Kopiasz, autorką powieści „W głąb lawendowych uliczek”. Zaprasza Wydawnictwo Psychoskok, sala A.

13.30-14.00 Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie dla szkół. Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

13.30-14.30 Konkurs dla dzieci, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

14.00-15.00 Spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską, autorką książki „Fajna Ferajna”, zaprasza Wydawnictwo Bis, sala B.

13.00-15.00 Andrzej Żak podpisuje książkę "Kapelusz kapitana Drake'a", stoisko wydawnictwa Akapit Press (nr 19)

14.00-15.00 Kazimierz Szymeczko podpisuje m.in. swoją najnowszą książkę „Tetrus”, stoisko Wydawnictwa Literatura.

14.00-18.00 Agnieszka Lingas-Łoniewska – autorka kilkunastu książek łączących sensację z romansem będzie podpisywać książkę  „Skazani na ból” oraz zbiór wierszy i opowiadań  „Myśli moje swobodne”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

14.00-18.00 Katarzyna Georgiou – autorka tomików poetyckich dla dorosłych oraz książek dla dzieci  podpisuje książki „Dychotomia mojej kobiecej natury”, „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem”, „Strefa bałaganu”, „Dziecięcy świat” oraz „Funky Poems Treasury”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

14.00-18.00 Magdalena Knedler – publicystka, recenzentka i autorka podpisuje swoją najnowszą książkę „Pan Darcy nie żyje”, Stowarzyszenia Autorów Polskich.

14.45-15.45 Profesor Izabela Surynt, dr Jacek Grębowiec i Justyna Kalicińska podpisują „Interakcje. Leksykon komunikowania polsko-niemieckiego”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

15.00 Szalona Piana – warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

15.00-16.00 Spotkanie z Anetą Skarżyński, autorką powieści „Wyspy Naftalinowe”, „Wyspy Paprykarzowe”oraz najnowszej „Wyspy Pieprzowe”. Zaprasza Wydawnictwo Psychoskok, sala A.

15.00-16.00 Maciej Krupa podpisuje  „Kroniki zakopiańskie”, stoisko Wydawnictwa Czarne.

15.00-16.00 Emilia Kiereś podpisuje książki "Srebrny dzwoneczek", "Łowy", "Brat", "Kwadrans", "Rzeka", stoisko wydawnictwa Akapit Press (nr 19)

15.00-16.00 Klaudia Kopiasz podpisuje swoją powieść „W głąb lawendowych uliczek”, stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

15.00-16.00 Promocja książki „Ziemie Zachodnie zrób to sam” z udziałem Łukasza Medekszy i Katarzyny Uczkiewicz. Zaprasza Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, sala C.

15.00-16.00 Spotkanie z Jackiem Inglotem, stoisko Fundacji Pro Fantastica Polcon 2016.

15.00-16.00 „Wielkie małe książki” – spotkanie z okazji premiery książki prof. Grzegorza Leszczyńskiego o literaturze dla dzieci, zaprasza Wydawnictwo Media Rodzina, sala B.

15.45 Krzysztof Głuch podpisuje książkę „Szlakiem wrocławskich krasnali”. Stoisko Wrocławskiego Wydawnictwa EMKA.

15.45-16.45 Utz Rachowskipodpisuje książkę Miss Zuki, czyli Ameryka jest blisko. Wiersze wokół pewnego psa”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

16.00-17.00 Paulina Grygielska podpisuje książkę przewodnik „Praga”, stoisko Wydawnictwa Kartograficznego Eko-Graf.

16.00-17.00 Joanna Zagner-Kołat podpisuje serię książek o Filipku, stoisko Wydawnictwa Literatura.

16.00-17.00 Panel dyskusyjny poświęcony komunikowaniu polsko-niemieckiemu z udziałem redaktorów książki„Interakcje. Leksykon komunikowania polsko-niemieckiego”: prof. Izabeli Surynt, dra Jacka Grębowca i Justyny Kalicińskiej. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, sala B.

16.00-17.00 Monika Kowaleczko-Szumowska podpisuje książki „Fajna Ferajna” i „Gupikowo”, stoisko Wydawnictwa Bis.

16.00-17.00 Igor Janke podpisuje książkę „Twierdza. Solidarność walcząca”. Stoisko Wydawnictwa The Facto nr 126.

16.30-17.30 Konkurs dla dzieci, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

16.30-17.30 Promocja tomu opowiadań „Pianka od Chińczyka” czeskiego pisarza Vladimíra Binara z udziałem tłumaczki Olgi Czernikow. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kołodyńska. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala A.

16.30-17.30 Spotkanie z Martą Szloser i Wandą Gąsiorowską promujące nową książkę „Święta bez pszenicy” prowadzi red. Marta Suta. Zaprasza Wydawnictwo Bukowy Las, sala C.

16.30-19.00 Aneta Skarżyński podpisuje swoją najnowszą powieść „Wyspy Pieprzowe”,stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

17.00 Szalona Piana - warsztaty otwarte „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”, stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

17.00-18.00 Jerzy Sosnowski podpisuje swoją najnowszą książkę „Co Bóg zrobił szympansom”. Stoisko Trójka Polskie Radio.

17.00-18.00 Katarzyna Gubała podpisuje swoją książkę „Ukłony dla żony”, stoisko Wydawnictwa Czarna Owca.

17.00-18.00 Marzena Smolak, autorka tekstu i koncepcji albumu „Wrocław w 1945 roku i dzisiaj” opowie o konsekwencjach obrony Festung Breslau, zniszczeniu i odbudowie Wrocławia. Zaprasza Wydawnictwo Via Nova, sala B. 

17.30-19.00 „Abonent chwilowo nieosiągalny”- spotkanie z ks. Adamem Bonieckim i Michałem Olszewskim, zaprasza Tygodnik Powszechny, sala A.

18.00-19.00 Profesor Krzysztof Wronecki podpisuje książkę Pomruk wrocławskich salonów, czyli zapiski kulturalnego doktora. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

18.00-19.00 Spotkanie z Jerzym Sosnowskim - dziennikarzem radiowej Trójki, pisarzem i publicystą, autorem m.in. książek „Apokryf Agłai” i „Co Bóg zrobił szympansom”. Spotkanie prowadzi Barbara Marcinik, dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia, sala B.

18.00-19.00 Wojciech Mann podpisuje książkę „Żabek i Ropuch. Przyjaźń”. Stoisko Wydawnictwa Literackiego.

19.00 Nie tylko o żabach – z Wojciechem Mannem, dziennikarzem muzycznym Programu III Polskiego Radia oraz tłumaczem książki „Żabek i Ropuch. Przyjaźń” rozmawia Michał Nogaś z radiowej Trójki, Sali Audytoryjna.

 


sobota_5.12

SOBOTA 5.12.2015

Codziennie w godzinach targów:

Retrogranie z RetroGralnią – RetroGralnia to inicjatywa mająca przybliżyć wszystkim zainteresowanym tematykę historii informatyki, gier video i komputerów, w szczególności pierwszych dekad ich istnienia oraz zachowanie jak największej ilości sprzętu i innych eksponatów z tamtego okresu dla przyszłych pokoleń.
Zaprezentujemy interaktywną minii wystawę najpopularniejszych w Polsce w latach 80. komputerów i konsol, od których zaczęła się historia polskiej informatyzacji. Eksponaty będzie można obejrzeć, dotknąć, posłuchać ich historii – a co najważniejsze – poużywać, czyli zagrać w hity sprzed lat.
Ekspozycji interaktywnej towarzyszyć będzie wystawa starych książek i czasopism o komputerach. Zaprasza Fundacja Pro Fantastica i Retrogralnia.pl

Złóż z nami origami! Miniwarsztaty tworzenia zakładek do książek z figurek origami. Zajęcia prowadzą pracownicy Muzeum Manggha, stoisko Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

 

10.00-11.00 Fantastyczne Światy – konwencje literatury fantastycznej, w jaki sposób rzeczywistość bywa przedstawiana na kartach powieści, co sprawia, że autorzy sięgają właśnie po fantastyczne światy. Panel z udziałem pisarzy: Jacka Inglota, Krzysztofa Piskorskiego, Anny Kańtoch. Zaprasza Fundacja Pro Fantastica Polcon 2016, sala A.

10.00-11.00 Spotkanie z Alexandrem Poraj-Żakiejem, mistrzem zen świeckiej liniii Willigisa Jagera „Pusta Chmura” i współautorem książki „Rozmowy o codzienności”. Alexander Poraj-Żakiej opowie o współczesnej duchowości, odpowie na pytania w jaki sposób łączyć codzienne życie człowieka XXI wieku z potrzebami duchowymi. Zaprasza „Współczesna duchowość” Fundacja Willigisa Jagera Mądrość Wschodu i Zachodu oraz Wydawnictwa Charaktery, sala B.

10.00-14.00 Atelier fotograficzne i wypożyczalnia baśniowych strojów, stoisko Fundacji Pro Fantastica Polcon 2016. 

10.00-14.00 Agnieszka Lingas-Łoniewska - autorka kilkunastu książek łączących sensację z romansem podpisuje książkę „Skazani na ból” oraz zbiór wierszy i opowiadań „Myśli moje   swobodne”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

10.00-14.00 Katarzyna Georgiou - autorka tomików poetyckich dla dorosłych oraz książek dla  dzieci    podpisuje książki: „Dychotomia mojej kobiecej natury”, „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem”, „Strefa bałaganu”, „Dziecięcy świat” oraz „Funky Poems Treasury”, stoisko Stowarzyszenia  Autorów Polskich.

10.00-14.00 Magdalena Knedler - publicystka, recenzentka i autorka będzie podpisywać swą  najnowszą książkę pt.: „Pan Darcy nie żyje”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

10.30-11.30 Warsztaty dla dzieci: „Jamnik Hipolit Kabel, jak to jamnik, jest niezwykle humorzasty: a to wpada we wściekłość, a to pogrąża się w rozpaczy lub przeciwnie – rozpiera go radość życia. W jakim nastroju jest teraz? A to już zależy od ciebie!”. Uczestnicy warsztatów otrzymają papierową maskę, na której będą mogli przedstawić minę jamnika Hipolita. Pomoże w tym świetna rysowniczka Grażyna Rigall. Zaprasza Wydawnictwo ADAMADA, sala C.

10.30-11.30 Konkurs dla dzieci, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

11.00 Warsztaty otwarte „Wężowe laboratorium”. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

11.00  Autorzy podpisują publikację Willigisa Jagera i Alexandra Poraj-Żakieja „Rozmowy o codzienności” oraz książki Manany Chyb „Czas przebudzeń” . Stoisko „Współczesna duchowość” Fundacja Willigisa Jagera Mądrość Wschodu i Zachodu oraz Wydawnictwa Charaktery.

11.00-12.00 Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską, autorką książek o Dolnym Śląsku.  Promocja książki "Ślęża dla odkrywców", zaprasza Wydawnictwo Kartograficzne Eko-Graf, sala B.

11.00-13.00 Janusz Majewski podpisuje książki „Glacier Express 9:15”, „Mała matura”, „Ekshibicjonista”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

11.00-12:00 Magdalena Zarębska podpisuje swoją nową książkę „Borys i Zajączki” , stoisko Wydawnictwa Bis.

11.00-12.00  Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki „1945 Wojna i pokój”. Zaprasza Wydawnictwo Agora, sala A.

11.00-12.00 Tomasz Kuba Kozłowski i Danuta Błahut-Biegańska podpisują swój najnowszy album„Wielka Wojna na Wschodzie 1914 – 1918. Od Bałtyku po Karpaty”, stoisko Domu Spotkań z Historią.

11.00-13.00 Aneta Skarżyński, pisarka, śpiewaczka i malarka podpisuje swoją najnowszą powieść „Wyspy Pieprzowe”, stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

11.00-13.00 Klaudia Kopiasz podpisuje swoją książkę „W głąb lawendowych uliczek”, stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

12.00  Agnieszka Cubała podpisuje książkę „Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i... Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy”, stoisko Wydawnictwo BELLONA.

12.00 Remigiusz Mróz podpisuje swoją powieść „Ekspozycja”, stoisko Wydawnictwa Filia.

12.00 Joanna Lamparska podpisuje swoje książki, stoisko Wydawnictwa Kartograficznego Eko-Graf.

12.00 Agnieszka Szpila podpisuje książkę „Łebki od Szpilki”, stoisko Wydawnictw W.A.B.

12.00-13.00 Robert Romanowicz podpisuje książki między innymi: „Misza i Grisza ratują świat" „Politycy w piaskownicy", „Ziuzia", „Ziuzia i coś niezwykłego", „Kapselek", „Rymowane cyferki", „Mali opowiadacze", „Skarpety i papiloty", serię minisłowników dla najmłodszych oraz nowy wyjątkowy kalendarz „Misza i Grisza idą do lasu", stoisko Wydawnictwa Tashka.

12.00-13.00 Ziemowit Szczerek podpisuje „Tatuaż z tryzubem", stoisko Wydawnictwa Czarne.

12.00 Magdalena Grzebałkowska podpisuje książkę „1945 Wojna i pokój”, stoisko Wydawnictwa Agora. 

12.00-13.00 Spotkanie z Krzysztofem Piskorskim, stoisko Fundacji Pro Fantastica Polcon 2016.

12.00-13.00  Magdalena Zarębska podpisuje swoje książki „Kraina Nieczytania” oraz „Nadchodzi Słoniątko”. Stoisko Wydawnictwa Debit (nr 43).

12.00-13.00 Grażyna Rigall podpisuje książkę „Humory Hipolita Kabla”. Stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

12.00 -13.30 „Nie tylko emocje. Z czego powinna się składać recenzja książki ?” – doskonalenie umiejętności opisywania i oceny dzieł literackich. Warsztaty dla blogerów książkowych prowadzi krytyk literacki i redaktorka Martą Mizuro. Zaprasza Maszyna do Pisania, sala C.

12.00-13.00 Marcin Pałasz podpisuje książki : ”Szczęśliwi czas liczą, czyli to i owo o czasie i zegarach”, „Marcelka i szkolne sprawy”, „Dasz radę, Marcelko”, „B@jki” , „Wakacje w wielkim mieście” oraz „Straszyć nie jest łatwo”, stoisko Wydawnictwa Bis.

12.00-13.00 Promocja książki „Spacerownik Wrocławski 2” – spotkanie z Beatą Maciejewską. Zaprasza Wydawnictwo Agora, sala A.

12.00-13.00 Spotkanie z prof. Marią Kłańską, autorką książki „Między pamięcią a wyobraźnią. Uniwersum poezji Rose Ausländer”. Moderacja: dr hab. Grzegorz Kowal. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, sala B.

12.00-16.00 Spotkanie z Yoczookiem, czyli Łukaszem Walaszkiem. Popularny młodzieżowy vloger poza internetem pojawia w serialu „Szkoła” oraz na łamach gazet „Bravo” i „TubeNews”. Stoisko  Wydawnictwa Dolnośląskiego (Grupa Publicat).

12.30-13.30 Małgorzata Gutowska, autorka m.in. bestsellerowej serii Cukiernia Pod Amorem czy najnowszej powieści „Fortuna i namiętności” podpisuje swoje książki, stoisko Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

13.00 Mariusz Czubaj podpisuje książkę „Piąty Beatles”, stoisko Wydawnictw W.A.B.

13.00 Beata Maciejewska podpisuje książkę „Spacerownik 2”, stoisko Wydawnictwa Agora.

13.00 Warsztaty otwarte „Wężowe laboratorium”. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

13.00-13.45  Krzysztof A. Zajas, autor powieści "Ludzie w nienawiści" i "Mroczny krąg",  podpisuje swoje książki; stoisko Wydawnictwa Sonia Draga.

13.00-14.00 Spotkanie z Anną Kańtoch, stoisko Fundacji Pro Fantastica Polcon 2016.

13.00-14.00 Romek Pawlak podpisuje książki "Czaruś, pies z charakterem", "Piotrek, Ulpik i tajemnica komputera", stoisko wydawnictwa Akapit Press (nr 19)

13.00-14.00 Spotkanie z rumuńskim pisarzem Lucianem Danem Teodorovici, którego powieść „Matei Brunul” znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Spotkanie prowadzi Michał Nogaś, dziennikarz radiowej Trójki. Zapraszają wydawnictwo AMALTEA i Oficyna Wydawnicza ATUT, sala B.

13.00-14.00 Nina Majewska-Brown podpisuje książki „Wakacje” oraz „Zwyczajny dzień”, stoisko Domu Wydawniczego REBIS.

13.00-14.00 Marcin Pałasz podpisuje książki „Wszystko zaczyna się od marzeń” oraz„Licencja na zakochanie”, stoisko Wydawnictwa Literatura.

13.00-15.00 Włodzimierz Kowalewski podpisuje książkę „Excentrycy”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

13.00-14.00 Joanna Lamparska podpisuje swoją książkę „Ślęża dla odkrywców”, stoisko Wydawnictwa Eko-Graf.

13.00-14.00 Spotkanie z rumuńskim pisarzem Lucianem Danem Teodorovici, którego powieść „Matei Brunul” znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Zapraszają wydawnictwo AMALTEA i Oficyna Wydawnicza ATUT, sala B.

13.00-14.00 Zofia Tarajło-Lipowska podpisuje książkę „Nowy kapoan. Strzel i traf do czesko-polskich językowych gaf”, stoisko 120 Wydawnictwa Afera.

13.00-15.00  Anna Dmytruszyńska (autorka m.in. „Małego zbója”) oraz ilustratorka Alicja Kocurek będą podpisywać swoje najnowsze wspólne dzieło: „Panna i Smok” - współczesną, zabawną wersję baśni o smoku i księżniczce. Stoisko Wydawnictwa OVO.

13.15-14.15 Prof. Maria Kłańska podpisuje książkęMiędzy pamięcią a wyobraźnią Uniwersum poezji Rose Ausländer . Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

13.30-14.00 Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak (twórcy m.in. „Jeża Jerzego” oraz „Tymka i Mistrza”) podpisują swoje książki z serii Hej, Jędrek!. Stoisko 27 Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

13.30-14.30 Spotkanie z Nadią Szagdaj, autorką trylogii detektywistycznej o Klarze Schulz. Ostatnia część z serii Kroniki Klary Schulz Grande finale” ukazała się 4 lutego 2015. Prowadzenie red. Grzegorz Chojnowski. Zaprasza Wydawnictwo Bukowy Las, sala C.

13.30-14.30 Twórcy książki „Legendy starego Wrocławia”, Wojciech Chądzyński, autor książek historycznych o Wrocławiu i Dolnym Śląsku, i Halina Sidorska, autorka ilustracji, w rozmowie z historykiem sztuki Arkadiuszem Dobrzynieckim opowiedzą, jak powstawało ich dzieło. Zaprasza Wydawnictwo Via Nova, sala A.

13.30-14.30 Konkurs dla dzieci, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

13.30-16.30 Jolanta Maria Kaleta podpisuje swoją najnowszą powieść „Testament Templariusza”, stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

14.00 Marta Kisiel podpisuje książkę „Dożywocie”, stoisko GW Foksal.

14.00-15.00 Zapomniana Wielka Wojna na Kresach 1914-1918– prezentacja multimedialna Tomasza Kuby Kozłowskiego promująca album Wielka Wojna na Wschodzie 1914-1918. Od Bałtyku po Karpaty”.
Dwujęzyczny (polsko-angielski) album ukazuje pierwszą wojnę światową na dawnych ziemiach wschodnich Rzeczypospolitej, terenach współczesnej Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy. Publikacja zawiera 215 oryginalnych ilustracji (w tym ponad sto dotąd niepublikowanych), teksty historyczne, fragmenty korespondencji żołnierskiej i wspomnień oraz kalendarium wydarzeń. Zaprasza Dom Spotkań z Historią w Warszawie, sala B.

14.00-15.00 Spotkanie z Jerzym Rostkowskim, autorem książek „Podziemia III Rzeszy” oraz „Świat Muszkieterów. Zapomnij albo zgiń”. Stoisko Domu Wydawniczego REBIS.

14.00-18.00 Elżbieta Śnieżkowska-Bielak – poetka i pisarka, autorka ponad trzydziestu książek dla dzieci i dorosłych podpisuje książki „Smak błękitnego nieba”, „Czy w tym zamku straszy?”, „Bajeczne mikstury” oraz dwa tomiki poezji „Za  firanką wiatru” i „Na pograniczach świtu”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

14.00-18.00 Katarzyna Georgiou - autorka tomików poetyckich dla dorosłych oraz książek dla dzieci podpisuje książki „Dychotomia mojej kobiecej natury”, „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem”, „Strefa bałaganu”, „Dziecięcy świat” oraz „Funky Poems Treasury”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

14.15-15.15 Lucian Dan Teodorovici podpisuje powieść „Matei Brunul”. Stoisko Wydawnictwa AMALTEA.

15.00 Ewa Gil-Kołakowska podpisuje książkę „Opowieści bielsze niż śnieg”, stoisko Wydawnictwo BELLONA.

15.00 Warsztaty otwarte „Wężowe laboratorium”. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

15.00-16.00 „Eugeniusz Geppert. W nierzeczywistość” -spotkanie z autorką publikacji Dominiką Kowalewską, projektantką Moniką Aleksandrowicz i Mirosławem Ratajczakiem. Zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, sala C.

15.00-16.00 Rafał Niemczyk podpisuje książkę „Mama umiera w sobotę”, stoisko 120 Wydawnictwa Afera.

15.00-16.00 Katarzyna Kołodziej podpisuje zilustrowane przez siebie książki, stoisko Wydawnictwa Literatura.

15.00-16.00 Magda Wosik podpisuje książkę „Zając zostaje!”, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

15.00-16.00 Dom Wydawniczy REBIS zaprasza wszystkich młodych miłośników piłki nożnej na spotkanie z Romkiem Pawlakiem, autorem  „Biało-czerwonych marzeń. Od zbitego żyrandola do finałów EURO”. Stoisko Domu Wydawniczego REBIS

15.00-16.00 Poznaliście wersję Masy, teraz poznacie prawdą - spotkanie z Piotrem Pytlakowskim, dziennikarzem śledczym i autorem książki „Mój agent Masa”. Zaprasza Dom Wydawniczy REBIS, sala B.

15.00-16.00 Spotkanie autorskie z Pauliną Grygielską,autorką przewodnika „Z głową w Pradze”, zaprasza Wydawnictwo Kartograficzne Eko-Graf, sala A.

15.00-17.00 Krystyna Sienkiewicz, Grzegorz Ćwiertniewicz podpisują książkę „Krystyna Sienkiewicz”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

15.00-17.00 Atelier fotograficzne i wypożyczalnia baśniowych strojów, stoisko Fundacji Pro Fantastica Polcon 2016.

15.30-16.30 Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka cyklu książek „Cukiernia Pod Amorem” oraz powieści „Kalendarze”, podpisuje swoją książkę. Stoisko Wydawnictwo Literackiego.

16.00 Justyna Rapacz podpisuje książki „Szlakiem wrocławskich legend” oraz „Wrocławski Szlak Młodego Turysty”. Stoisko Wrocławskiego Wydawnictwa EMKA.

16.00 Maroš Krajňak podpisuje książki „Carpathia” (tłum. Weronika Gogola) i „Entropia” (tłum. Miłosz Waligórski). Zaprasza Wydawnictwo Książkowe Klimaty stoisko 75.

16.00-17.00 Promocja publikacji Kosmos miedziorytu” będącej połączeniem albumu z miedziorytami prof. Przemysława Tyszkiewicza i rozmów o grafice, które z artystą przeprowadził prof. Stanisław Bereś. Spotkanie z udziałem obu autorów. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, sala B.

16.00-17.00 Piotr Pytlakowski podpisuje swoje książki. Stoisko Domu Wydawniczego REBIS

16.00-17.00 Spotkanie z Eugeniuszem Dębskim, stoisko Fundacji Pro Fantastica Polcon 2016.

16.00-17.00 Spotkanie z Maksem Cegielskim i Mikołajem Długoszem, autorami książki „Wielki Gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata” poprowadzi Magda Piekarska z wrocławskiego oddziału „Gazety Wyborczej”. Zaprasza Wydawnictwo Karakter, sala A.

16.00-17.00 Paulina Grygielska podpisuje przewodnik „Praga”, stoisko Wydawnictwa Kartograficznego Eko-Graf.

16.00-17.00 Ewa i Paweł Pawlakowie podpisują zilustrowane przez siebie książki, m.in. Ignatek Szuka Przyjaciela”,Liczypieski”, „Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem”, stoisko Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

16.00-18.00 Tomasz Kuba Kozłowski i Danuta Błahut-Biegańska podpisują swój najnowszy album „Wielka Wojna na Wschodzie 1914-1918. Od Bałtyku po Karpaty”, stoisko Domu Spotkań z Historią.

16.30-17.30 Konkurs dla dzieci, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

16.30-18.00 Spotkanie blogerów piszących o książkach i literaturze, sala C.

17.00 Andrzej Konarski podpisuje książkę „604 zagadki o Wrocławiu”. Stoisko Wrocławskiego Wydawnictwa EMKA.

17.00 Warsztaty otwarte „Wężowe laboratorium”. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

17.00-18.00 Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką cyklu książek „Cukiernia Pod Amorem” oraz powieści „Kalendarze”, zaprasza Wydawnictwo Literackie, sala A.

17.00-18.00 Różowe zjawisko - spotkanie z Krystyną Sienkiewicz i Grzegorzem Ćwiertniewiczem prowadzi Małgorzata Matuszewska. Zaprasza wydawnictwo Marginesy, sala B.

17.00-19.00 Beata Guczalska podpisuje książkę „Trela”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

17.00-19.00 Krzysztof Tomasik podpisuje książki „Seksbomby PRL-u” i „Demony seksu”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

17.00-19.00 Spotkanie z Magdaleną Trubowicz, autorką polskiej Bridget Jones, „Brygida Star Show”, stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

17.00-19.00 Mariola Pryzwan podpisuje książki „Haśka. Poświatowska we wspomnieniach i listach”, „Cześć Starenia! Zbyszek Cybulski we wspomnieniach”, „Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach”, „Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach”. Stoisko Wydawnictwa Marginesy.

17.00-19.00 Elżbieta Sieradzińska podpisuje książkę „Cesaria Evora”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

18.00-19.00 Spotkanie z Pawłem Goźlińskim, autorem książki „Dziady”,  prowadzi Dorota Wodecka, dziennikarka Gazety Wyborczej. Zaprasza Wydawnictwo Agora, sala A.

17.15-18.15 Profesor Przemysław Tyszkiewicz i prof. Stanisław Bereś podpisują książkę Kosmos miedziorytu”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

18.00-19.00 „Wrocław Marka Hłaski” – spotkanie z Kamilą Sowińską i Andrzejem Czyżewskim. Zaprasza Wydawnictwo Iskry, sala B.

18.00-19.00 Fantastyczny Wrocław – Wrocław w fantastyce, fantastyka we Wrocławiu – wrocławscy pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydarzenia i miejsca związane z fantastyką, Wrocław jako lokacja w fantastycznych opowiadaniach i powieściach. W spotkaniu udział wezmą Jacek Inglot, Eugeniusz Dębski, Andrzej Ziemiański, Krzysztof Piskorski. Zaprasza Fundacja Pro Fantastica Polcon 2016.

Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław.

niedziela_6.12

NIEDZIELA 6.12.2015

Codziennie w godzinach targów:

Retrogranie z RetroGralnią – RetroGralnia to inicjatywa mająca przybliżyć wszystkim zainteresowanym tematykę historii informatyki, gier video i komputerów, w szczególności pierwszych dekad ich istnienia oraz zachowanie jak największej ilości sprzętu i innych eksponatów z tamtego okresu dla przyszłych pokoleń.
Zaprezentujemy interaktywną minii wystawę najpopularniejszych w Polsce w latach 80. komputerów i konsol, od których zaczęła się historia polskiej informatyzacji. Eksponaty będzie można obejrzeć, dotknąć, posłuchać ich historii – a co najważniejsze – poużywać, czyli zagrać w hity sprzed lat.
Ekspozycji interaktywnej towarzyszyć będzie wystawa starych książek i czasopism o komputerach. Zaprasza Fundacja Pro Fantastica i Retrogralnia.pl

Złóż z nami origami! Miniwarsztaty tworzenia zakładek do książek z figurek origami. Zajęcia prowadzą pracownicy Muzeum Manggha, stoisko Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

 

10.00-11.00 Spotkanie z Anną Bednarską-Stec, autorką książki „Trudny mężczyzna”, rozmowę prowadzi Małgorzata Waszkiewicz, dziennikarka Radia TOK FM, sala A.

10.00-12.00 Krzysztof Tomasik podpisuje książki „Seksbomby PRL-u” i „Demony seksu”,stoisko Wydawnictwa Marginesy.

10.00-12.00 Mariola Pryzwan podpisuje książki „Haśka. Poświatowska we wspomnieniach i listach”, „Cześć Starenia! Zbyszek Cybulski we wspomnienach”, „Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach”, „Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach”,stoisko Wydawnictwa Marginesy.

10.00-12.00 Elżbieta Sieradzińska podpisuje książkę „Cesaria Evora”,stoisko Wydawnictwa Marginesy.

10.00-12.00 Krystyna Sienkiewicz i Grzegorz Ćwiertniewicz podpisują książkę „Krystyna Sienkiewicz”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

10.00-14.00 Elżbieta Śnieżkowska-Bielak - poetka i pisarka, autorka ponad trzydziestu książek dla dzieci i dorosłych podpisuje książki „Smak błękitnego nieba”, „Czy w tym zamku straszy?”, „Bajeczne mikstury” oraz dwa tomiki poezji ”Za  firanką wiatru” i „Na pograniczach świtu”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

10.00-14.00 Leokadia Bajrakowska – poetka, autorka kilku tomików poetyckich podpisuje książki „Tylko nenufarów brak”, „Spełnienie”, „Kuszenie” oraz „Magię serc”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

10.15-11.00 Spotkanie z Lechem Majewskim, wybitnym reżyserem i poetą. „MANHATTAN BABILON” – jego najnowsza powieść, a jednocześnie początek serii książek, która obejmować będzie powieści, scenariusze, eseje i miniatury oraz poezję. Zaprasza Dom Wydawniczy Rebis, sala C.

10.30-12.00 Spotkanie z Jolantą Marią Kaletą, autorką wielu powieści  sensacyjno – przygodowo – kryminalnych, m.in. „Bursztynowej Komnaty”, „Lawiny”, „Złota Wrocławia” czy „Testamentu Templariusza”, stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

10.30-11.30 Naturalne i efektywne leczenie chorób chronicznych i nowotworów – wykład prowadzi dr. Ryszard Grzebyk. Zaprasza Naturopath, sala B.

11.00 Warsztaty otwarte „Wężowe laboratorium”. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

11.00-12.00 Spotkanie z prof. Janem Hartmanem, autorem książki „Etyka. Poradnik dla grzeszników”. Rozmowę prowadzi Dorota Wodecka, dziennikarka Gazety Wyborczej, sala C.

11.00-12.00 Tomasz Kuba Kozłowski i Danuta Błahut-Biegańska podpisują swój najnowszy album „Wielka Wojna na Wschodzie 1914 – 1918. Od Bałtyku po Karpaty”, stoisko Domu Spotkań z Historią.

11.00-12.00 Paulina Grygielska podpisuje przewodnik „Praga”, stoisko Wydawnictwa Kartograficznego Eko-Graf.

11.00-12.00 “Jak zostać biografem i nie zwariować”– spotkanie z Mariuszem Urbankiem i Wiesławem Uchańskim. Zaprasza Wydawnictwo Iskry, sala A.

11.00-12.00 Grażyna Rigall podpisuje książkę „Humory Hipolita Kabla”, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

11.00–13.00 Anna Sokalska podpisuje swoją najnowszą książkę „Kimera” i wydane wcześniej powieści. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

11.00-14.30 Miejska gra terenowa dla całej rodziny pod hasłem „Jaś i Małgosia poznają tajemnice Wrocławia”.
Gra adresowana jest do rodzin z dziećmi w wieku od 4 do 13 lat. Zabawa polega na odnalezieniu punktów kontrolnych rozmieszczonych w pobliżu Hali Stulecia oraz udzieleniu odpowiedzi na proste pytania związane z najciekawszymi zabytkami Wrocławia. Przewidziane są dwie kategorie wiekowe. KRASNALE – rodziny z dziećmi do lat 9 i TROPICIELE – rodziny z dziećmi do lat 13. Wszystkie zespoły, które ukończą grę otrzymają nagrodę niespodziankę! Dla zwycięzców nagrody ufundowane przez firmę Nestor8 – Wycieczki po Wrocławiu. Wszystkich chętnych zapraszamy po karty uczestnictwa do stoiska Nestor8.

11.00-15.00 Atelier fotograficzne i wypożyczalnia baśniowych strojów, stoisko Fundacji Pro Fantastica Polcon 2016.

11.00-16.00 Mikołajki - św. Mikołaj przyjedzie spotkać się z odwiedzającymi targi. Zaprosi też dzieci do wspólnej zabawy.

12.00 Anna Wawrykowicz podpisuje książkę „WROCŁAW - przewodnik dla dużych i małych”. Stoisko Wrocławskiego Wydawnictwa EMKA.

12.00-13.00 Profesor Jan Hartman podpisuje książkę „Etyka. Poradnik dla grzeszników”, stoisko Wydawnictwa Agora.

12.00-13.00 Konkurs dla dzieci, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

12.00-13.00 Magdalena Zarębska podpisuje swoją nową książkę „Borys i Zajączki”, stoisko Wydawnictwa Bis.

12.00-13.00 Magdalena Kozieł-Nowak podpisuje zilustrowane przez siebie książki, stoisko Wydawnictwa Literatura.

12.00-13.00 Spotkanie z Hanną Cygler, autorką powieści dla kobiet. Stoisko Domu Wydawniczego REBIS.

12.00-13.00 Spotkanie z Adamem Wajrakiem, autorem książki „Wilki”. Zaprasza Wydawnictwo Agora, sala B.

12.00-14.00 Włodzimierz Kowalewski podpisuje książkę „Excentrycy”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

12.00-14.00 Janusz Majewski podpisuje książki „Glacier Express 9:15”, „Mała matura”, „Ekshibicjonista”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

12.30-14.00 Spotkanie z pisarką, malarką i śpiewaczką Anetą Skarżyński, która podpisuje swoją najnowszą powieść „Wyspy Pieprzowe” , stoisko Wydawnictwa Psychoskok.

12.30-13.30 Prezentacja albumu „Street Art & Poetry of Wrocław / Sztuka ulicy i poezja Wrocławia”, w którym z fotografiami murali wrocławskich sąsiaduje poezja dolnośląskich pisarzy. Spotkanie z udziałem autora zdjęć Wojciecha Majczykai autora wyboru wierszy Jacka Inglota. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, sala C.

12.30-13.30 Spotkanie z Markiem Niedźwieckim, dziennikarzem radiowej Trójki, autorem książki „Australijczyk” prowadzi Barbara Marcinik, Program III Polskiego Radia. Sala A.

13.00 Warsztaty otwarte „Wężowe laboratorium”. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

13.00 Adam Wajrak podpisuje swoją książkę „Wilki”, stoisko Wydawnictwa Agora.

13.00-14.00 Paweł Wakuła podpisuje książkę historyczną dla dzieci „Jagiełło pod prysznicem”, stoisko Wydawnictwa Literatura.

13.00-14.00 Elżbieta Jarząbek podpisuje książkę „Pies i kot w leśnym zakątku”, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

13.00-14.00 Lech Majewski podpisuje swoją najnowszą książkę „MANHATTAN BABILON”, stoisko Domu Wydawniczego Rebis.

13.30 -14.30 Jakie tajemnice i atrakcje Dolnego Śląska koniecznie musimy poznać zdradzi Małgorzata Urlich-Kornacka, autorka przewodnika „Dolny Śląsk. 10 najpiękniejszych wycieczek”.Zaprasza Wydawnictwo Via Nova, sala B.

13.30 Marek Niedźwiecki podpisuje swoją książkę „Australijczyk”. Stoisko Trójka Polskie Radio.

13.45–14.45 Wojciech Majczyk i Jacek Inglot podpisują album „Street Art & Poetry of Wrocław / Sztuka ulicy i poezja Wrocławia”. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.

14.00 Stoisko Domu Spotkań z Historią – konkurs połączony z losowaniem nagród: pięciu oryginalnych pocztówek z czasów I Wojny Światowej.

14.00 Krzysztof Głuch podpisuje książkę „Szlakiem wrocławskich krasnali”. Stoisko Wrocławskiego Wydawnictwa EMKA.

14.00-15.00 Tomasz Kuba Kozłowski i Danuta Błahut-Biegańska podpisują swój najnowszy album „Wielka Wojna na Wschodzie 1914-1918. Od Bałtyku po Karpaty”, stoisko Domu Spotkań z Historią.

14.00-15.00 Spotkanie z Robertem J. Schmidtem autorem książek „Łatwo być bogiem” i „Samotność Anioła”, stoisko Domu Wydawniczego Rebis.

14.00-15.00 Konkurs dla dzieci, stoisko Wydawnictwa ADAMADA.

14.00-15.00 Beata Guczalska podpisuje książkę „Trela”, stoisko Wydawnictwa Marginesy.

14.00-15.30 „Polska Południe – Północ w 30 dni” – spotkanie z autorami książki Piotrem Sokołowskim, Jolantą Piotrowską i Tomaszem Pławskim. Publikacja to opis pieszej wyprawy po Polsce – od południowego krańca (Opołonek w Bieszczadach) do północnego (Jastrzębia Góra). Zaprasza Wydawnictwo Rozpisani.pl, sala A.

14.00-18.00 Beata Sielicka-Kowalska – absolwentka ASP we Wrocławiu, poetka i pieśniarka podpisuje swój tomik poetycki „Ballady o podróży”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

14.00-18.00 Wiesława Teichert-Makuszewska - animatorka kultury i poetka będzie podpisywać swój tomik poetycki „Niepokoje”, stoisko Stowarzyszenia Autorów Polskich.

14.30-15.30 Spotkanie z Anetą Skarżyński, autorką powieści „Wyspy Naftalinowe, „Wyspy Paprykarzowe” oraz „Wyspy Pieprzowe”. Zaprasza Wydawnictwo Psychoskok, sala C.

14.30-15.30 Jörg Bernig, pisarz niemiecki, i Małgorzata Słabicka, autorka polskiego przekładu, przedstawią czytelnikom książkę „Ziemia niczyja, bezpański czas. Opowieść sudecka”, poruszającą powieść o poszukiwaniu utopijnej krainy miłości i pokoju w tuż powojennym Kraju Sudeckim. Rozmowę poprowadzi dr hab. Wojciech Browarny. Zaprasza Wydawnictwo Via Nova, sala B.

15.00 Warsztaty otwarte „Wężowe laboratorium”. Stoisko Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

Co to jest pierwsza pomoc i kto może jej udzielać? Podstawowe zasady bezpieczeństwa – szkolenie otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zaprasza Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław. 

Sala_zabaw

Program sali Zabaw
Wrocławskie targi dobrych książek
03-06.12.2015. Centrum Kongresowe/Hala Stulecia

czwartek, 3 grudnia

godz. 12.00-18.00

12.00-12.45
Zimowe dekoracje
Warsztaty polegają na stworzeniu stroika/dekoracji na styropianowym kole za pomocą wstążek, sznurków, suszonych owoców, filcu etc. Wiek: 6+

13.00-14.00
Spotkanie Z WYDAWCĄ: Wydawnictwo Zysk i ska
"Historia Poznana" na podstawie książki Magdaleny Sprenger
Czasy księcia Mieszka, jeszcze przed chrztem Polski, zajrzymy do średniowiecznego grodu, dowiemy się w co bawiły się dzieci, spotkamy chłopca o imieniu Poznan i jego dzielnych przyjaciół, dowiemy się, czym dzieci zasłużyły sobie na to miano, wykonamy zakładkę do książki ze słowiańskim motywem. Wiek: 6-10 lat

14.00-15.45
Rysowanie, które uskrzydla
Książka wydawnictwa arkady
Inspirując się rysunkami z NOTESU do kolorowania Wydawnictwa Arkady stworzymy własne niepowtarzalne roślinno-ptasie kompozycje rysunkowe.
Każdy z uczestników warsztatów będzie miał okazję przekonać się jak bardzo relaksujące może być rysowanie. Wiek: 7+

16.00-18.00
Zakręcona Kura Adela
Spotkanie z książkami wydawnictwa Debit
Inspirując się książkami z serii o Kurze Adeli stworzymy z masy papierowo-gipsowej fantazyjne, kolorowe kurki. Będziemy je ozdabiali kolorowym papierem, bibułą, kawałkami tkanin, filcem, piórami i cekinami. Nóżki zrobimy ze sznurka. Kury opatrzymy zawieszką z tasiemki, tak aby mogły zostać powieszone i stanowić ozdobę dziecięcego pokoju. Wiek: 5+

 

piątek, 4 grudnia

godz. 10.00-19.00

10.00-10.45
Skarpety na mikołajkowe prezenty
Dzieci otrzymują gotowe zszyte z dwóch kawałków materiału duże skarpety, do których Mikołaj będzie mógł później schować prezenty. Zadaniem uczestników będzie ozdobić skarpety kolorowymi kawałkami materiałów, filcem, wstążkami, sznurkami, guzikami, cekinami itp. Do przymocowywania materiałów dzieci będą używały kleju. Wiek: 5+

11.00-12.00
OPERACJA - Warsztaty detektywistyczne
Spotkanie z książkami wydawnictwa Media Rodzina
Odkryj w sobie detektywa z Tirli i Oliverem.
Poznamy bohaterów książki Operacja Człowiek w czerni.
Wypróbujemy nasze zmysły: odgadując z zamkniętymi oczami kształty, zapachy i smaki. Spróbujemy odczytać zaszyfrowane wiadomości i pooglądać otaczający nas świat przez lupę.
Każdy z uczestników warsztatów otrzyma legitymację detektywa. Wiek: 6+

12.00-13.00
Spotkanie Z WYDAWCĄ: Wydawnictwo Zysk i ska
„Skarby leśnych braci” na podstawie książki Weroniki Kurosz
Na spotkaniu poznamy zabawnych braci Marcepana i Bazylego, którzy mieszkają niedaleko puszczy. Dowiemy się, w poszukiwaniu jakich przygód przemierzają ścieżki lasu. Poznamy silnego Don Pedra i jego tajemnicę, rozwiążemy leśne zgadywanki oraz wykonamy wyklejankę - pejzaż leśny. Wiek: 4-8 lat

13.15-14.45
Drakulcio - AUTOPORTRET Z BOHATEREM
Spotkanie z książkami wydawnictwa Akapit Press
Warsztaty plastyczne w oparciu o książki Sergiusza Pinkwarta "Drakulcio ma kłopoty"
Zabawy z kalkomanią. Uczestnicy spotkania zapoznają się z serią książek o Drakulciu.
Poznamy wszystkich bohaterów tej humorystycznej serii wydawniczej. Następnie każde z dzieci wybierze sobie jednego z bohaterów, w towarzystwie którego chciałoby znaleźć się na portrecie.
Autoportrety wykonamy techniką kalkomanii, wykorzystując do tego zabawne ilustracje znajdujące się wewnątrz książki. Wiek: 8+

17.15-19.00
Koraliki - Zabawki i ozdoby na choinkę
Książka wydawnictwa Arkady
Posługując się fantastycznymi wzorami z książki Hanny Czerwińskiej stworzymy serię koralikowych ozdób choinkowych używając gotowych zestawów koralików i drucika miedzianego. Pomocą służyć będą nam instrukcje znajdujące się w książce.
Koraliki są wdzięcznym materiałem, wymagają jednak cierpliwości i precyzji dlatego
na warsztaty zapraszamy nieco starszych niż zwykle uczestników: dzieci w wieku 10+, młodzież i dorosłych.
Wiek: 10+, młodzież, dorośli

 

sobota, 5 grudnia

godz. 10.00-19.00

10.00-10.30
Poranne rysowanie na dobry początek dnia
Do zabawy wykorzystamy uskrzydlające rysunki z NOTESU do kolorowania Wydawnictwa Arkady.
Wiek: wszyscy chętni

12.30-14.00
Tutlandia
Spotkanie z książką wydawnictwa Media Rodzina
Kto się lubi, ten się czubi.
Jak się pogodzić i jak miło spędzać czas?
Będziemy czytali fragmenty Tutlandii, porozmawiamy o bohaterach, wymyślając wierszyki sprawdzimy jak to jest być poetą, będziemy rysować oraz rozwiązywać krzyżówki. A to wszystko w oparciu opowiadania o sympatycznej rodzinie Tutków.
Wiek: 7-9 lat

14.00-15.30
Rok w lesie
Spotkanie z książką wydawnictwa Nasza Księgarnia
Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Posługując się niezwykłą książką Rok w lesie poszukamy razem odpowiedzi na te pytania.
Ponadto, stworzymy z szablonów tekturowe zwierzątka i przespacerujemy się po podziemnym labiryncie.
Wiek: 3 +

15.45-17.00
Szczęśliwi czas liczą
Spotkanie z książką wydawnictwa Bis
Jak odczuwamy upływ czasu, jakie mamy sposoby mierzenia czasu, do czego mogą przydać nam się urządzenia odmierzające czas i jak dawniej mierzono czas? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania zapoznając się książką Marcina Pałasza Szczęśliwi czas liczą!
Będziemy posługiwać się stoperem, czasomierzem i klepsydrą. A na końcu stworzymy kolorowe i oryginalne zegary tarczowe, które pomogą każdemu dziecku w nauce odczytywania godzin.
Wiek: 6+

17.00-19.00
MIKOŁAJOWE PREZENTY – ZRÓB TO SAM
Plastyka dla dzieci z Wydawnictwem Arkady
Korzystając z inspirującej książki Plastyka dla dzieci wydawnictwa Arkady stworzymy kartonowe ramki na zdjęcia, które mogą stać się mikołajkowym prezentem dla najbliższych.
Będziemy eksperymentowali z różnymi materiałami, fakturami, kształtami i kolorami nawiązując
do pomysłów zawartych w książce.
Wiek: 4+

 

niedziela, 6 grudnia

godz. 10.00-18.00

10.00-12.00
Pieczemy ciastka z Misią Marysią
Spotkanie z książkami wydawnictwa debit
Zabawa z masą solną
Wspólnie z uczestnikami warsztatów przygotujemy ciasto z masy solnej. Dzieci będą miały możliwość barwienia ciasta na różne kolory barwnikami spożywczymi. Każde dziecko stworzy z kolorowej masy podobiznę głównej bohaterki. Zrobimy także dekoracyjne ciasteczka, które będzie można powiesić na choince.
Wiek: 5+

14.00
Ilustrowany inwentarz zwierząt
Spotkanie z książką wydawnictwa Zakamarki
Kolaż
Wzorując na pięknych rysunkach z Ilustrowanego inwentarza zwierząt dzieci stworzą plastyczne kolaże przedstawiające zwierzęta z książki. Do dyspozycji będą różnorodne materiały, przedmioty, papiery (filc, tasiemki, guziki, liście, bibuły, tektury, pióra etc.) oraz kredki pastelowe i farby, którymi dzieci uzupełnią swoje prace.
Wiek: 4+

14.15-16.00
Mój Cień
- spotkanie z książką wydawnictwa Wytwórnia
Delikatna i subtelna historia o dorastaniu dzieci i dorosłych, o trudach i radości płynącej z nauki samodzielności, o przyjaźni, odwadze, poznawaniu własnego cienia, przezwyciężaniu strachu, ale przede wszystkim o wielkiej sile miłości.
W czasie spotkania poznamy bohaterów książki i porozmawiamy na ich temat, podzielimy się własnymi doświadczeniami, ale przede wszystkim będziemy rysowali w parach swoje cienie, malowali na dużym kartonie akwarelami piękną rozgwieżdżoną noc, a także poznamy co to jest wielka niedźwiedzica.
Wiek: 4+

16.15-18.00
Eksperyment - warsztaty młodych odkrywców
Spotkanie z książką wydawnictwa Debit
Otaczający nas świat kryje wiele tajemnic. Bez większego trudu możecie je poznać i dowiedzieć się, skąd się bierze deszcz, dlaczego po nocy nastaje dzień, w jaki sposób rosną rośliny, jak zmienia się klimat, skąd się biorą kolory w telewizorze, dlaczego statki pływają, a balony unoszą się w powietrzu. Wszystkie doświadczenia opisane w książce łączy jedno – można je przeprowadzić przy użyciu najprostszych środków, a ich wynik często jest zaskakujący.
Posługując się przykładami z tej księgi młodych odkrywców przeprowadzimy kilka prostych, ale nieoczywistych i ciekawych eksperymentów.
Wiek: 6+


TeatrakcjaMole Książkowe na 24. Wrocławskich Targach Dobrych Książek  

Codziennie, w dniach od 3 do 6 grudnia Mole Książkowe będą się pojawiać na targach, a także w okolicach Wrocławskiego Rynku, we wrocławskim Aquaparku, oraz Wrocławskim Centrum SPA (godziny 11:00-17:00).

W dniach 3-5 grudnia Mole Książkowe będą przeprowadzać w tramwajach „kontrolę czytania” , w godz. 14:00 – 16:00. Sympatyczni miłośnicy książek planują wraz z pasażerami odczytywać fragmenty wybranych wierszy dla dzieci.

6 grudniaMIKOŁAJKI na TARGACH

Św. Mikołaj przyjedzie na targi o godz: 11:00 i zostanie z dziećmi do godz: 16:00.

Zaprosimy też dzieci do zabawy przy dużej grze planszowej.

Na kilka dni przed WTDK na ekranach multimedialnych w MPK pojawi się informacja o konkursie: „Napisz rymowankę”. Pasażerowie mają za zadanie utworzyć czterowers rymowany (a. b. a. b.) z użyciem słów: „Książki”, „Tramwaj”, „Targi”, „Czytam”. Swoje propozycje przesyłają na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Trzy najciekawsze propozycje z każdego dnia zostaną nagrodzone książkami. Nagrody do odebrania w dniu 6 grudnia do godz: 14:00  w punkcie informacyjnym WTDK w Centrum Kongresowym Hali Stulecia (ul Wystawowa 1). Konkurs odbędzie się w dniach: 2-5 grudnia 2015.Imprezy towarzyszące

czwartek, 3 grudnia

12.00 Spotkanie z niemieckim pisarzem Utzem Rachowskim, autorem książki Miss Zuki, czyli Ameryka jest blisko. Wiersze wokół pewnego psa. Spotkanie poprowadzi tłumaczka książki Ewa Szymani i autorka posłowia Ewa Matkowska.
Biblioteka Instytutu Filologii Germańskiej, s. 208, plac Nankiera 15

18.00 „Kroniki Zakopiańskie” we Wrocławiu – spotkanie z Maciejem Krupą prowadzi Małgorzata Waszkiewicz. Księgarnia Hiszpańska, ul Szajnochy 5. Zaprasza Wydawnictwo Czarne.

Piątek, 4 grudnia

18.00 Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem wokół książki Tatuaż z tryzubem. Prowadzi Dorota Wodecka. Zaprasza Wydawnictwo Czarne. Księgarnia Hiszpańska , ul. Szajnochy 5.

19.00 Premiera książki Jadwigi Stańczakowej Dziennik we dwoje. Spotkanie w Kinie Nowe Horyzonty w ramach cyklu „Zaczytani w kinie”. W programie: projekcja filmu „Parę osób, mały czas”, reż. Andrzej Barański (Polska 2005, 105’) oraz spotkanie z gośćmi specjalnymi:  reżyserem Andrzejem Barańskim i rodziną Jadwigi Stańczakowej: córką Anną Sobolewską, profesor, historyk literatury oraz Tadeuszem Sobolewskim, krytykiem filmowym. Spotkanie poprowadzi Jan Pelczar, dziennikarz. Zaprasza Wydawnictwo Warstwy.

 

 


Humanitariumczwartek, 3 grudnia
12.00-18.00 Cały dzień warsztatów otwartych „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”.
Pokazy:
13.00 Szalona Piana
15.00 Szalona Piana
17.00 Szalona Piana

piątek, 4 grudnia
10.00-19.00 Cały dzień warsztatów otwartych „Malowanie kwaskiem i proszkiem do prania”.
Pokazy:
11.00 Szalona Piana
13.00 Szalona Piana
15.00 Szalona Piana
17.00 Szalona Piana

sobota, 5 grudnia
10.00-19.00 Cały dzień warsztaty otwarte „Wężowe laboratorium”.
11.00 Szalona Piana
13.00 Szalona Piana
15.00 Szalona Piana
17.00 Szalona Piana

niedziela, 6 grudnia 
10.00-16.00 Cały dzień otwarte warsztaty „Wężowe laboratorium”.
Pokazy
11.00 Szalona Piana
13.00 Szalona Piana
15.00 Szalona Piana